Головна
Реєстрація
Вхід
Понеділок
05.12.2022
13:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт викладача математики та інформатики
Шендрик Людмили Миколаївни

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Навчання в інтернеті 

Навчання в інтернеті

 

 

Як можна навчатися в Інтернеті?

Інтернет можна використовувати для навчання: здійснювати пошук навчальних матеріалів, зображень, фотографій, відео, навчальних програм тощо. Можна знайти та закачати з Інтернету потрібні програми навчального призначення та програми-перекладачі, безкоштовне програм­не забезпечення для захисту даних та оптимізації роботи з комп’ютером. За допомогою Інтернету (мал. 1.1) можна поновлювати антивірусні бази, отримувати поради від учителя чи тренера під час виконання завдань, проходити тестування для оцінювання рівня власних знань з різних пред­метів, дистанційно опановувати нові технології та отримувати нові знання, бути обізнаними щодо конкурсів, які проводяться в Україні і за кордоном, та брати в них участь, готуватися до предметних олімпіад і зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників та ін.

Інтернет можна використовувати для навчання: здійснювати пошук навчальних матеріалів, зображень, фотографій, відео, навчальних програм тощо.

Крім того, в Інтернеті є безліч сайтів, які створено спеціально для навчання. Серед них — електронні словники, перекладачі, енциклопедії.

Перевірити правопис, знайти тлумачення або переклад слів можна за допомогою електронних словників. Збірки електронних словників можна знайти на сайтах: Мова Інфо (www.mova.info), Словопедія (slovopedia.org.ua) та інших.

Онлайн-перекладач — це програма для автоматичного перекладу тексту з однієї мови на іншу.

На відміну від словників, програми-перекладачі опрацьовують словосполучення, цілий текст, а не тільки окремі слова. Тому ми отримуємо зв'язний текст іншою мовою, а не просто набір слів. Широкого розповсюдження набули такі онлайн-перекладачі:

• PROMT Translation (www.translate.ru),

• Пролинг ОФИС Online (www.prolingoffice.com/services/ translate),

• Pragma On-Line (www.translate.ua/uk/on-line),

• перeкладач Google (translate.google.сom.uа)  та ін.

Інтернет-енциклoпeдії — це сайти, які містять довідкові відомості з різних галузей знань.

Енциклопедії бувають універсальними, вони охоплюють відомості різної тематики. Інші можуть містити дані з одного із напрямів знань (наприклад, комп'ютерні науки або математика).

Однією з найпопулярніших універсальних міжнародних онлайн-енциклопедій є Вікіпедія, відомості в якій подаються різними мовами світу.Українська Вікіпедія має таку адресу: uk.wikipedia.org

 

5 переваг онлайн-навчання

Онлайн-освіта більше не екзотика – вчитися дистанційно можуть усі бажаючі. Поговоримо про 5 основних переваг навчання через інтернет та про найцікавіші курси.

Інтернет успішно інтегрувався в усі сфери життя та давно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта.

Спочатку до неї ставилися з обережністю, подекуди навіть зі зневагою, але тепер навчання в інтернеті неабияк популярне. А його велика затребуваність своєю чергою спровокувала дискусію з приводу того, коли ж різноманітні вебінари остаточно прийдуть на зміну аудиторним заняттям.

Такий розвиток подій цілком можливий, бо на сьогодні онлайн-курси розробили чи не всі провідні навчальні заклади світу. Усі бажаючі можуть навчатися у Стенфорді, Кембриджі чи Прінстоні, навіть не виходячи з дому. На повноцінний диплом розраховувати не варто, проте сертифікат про проходження курсу ви обов’язково отримаєте.

Перевага перша: доступність

Щоб почати навчання, достатньо просто мати доступ до інтернету. Не треба їхати до іншого міста чи за кордон – навчатися можна вдома у комфортних умовах. Навчання у такому форматі доступне абсолютно всім незалежно від віку, стану здоров’я, соціальної приналежності чи достатку. Фактично, онлайн-освіта є зразком ідеального навчання: всі люди мають однакові можливості та права.

Інтернет переповнений різноманітними пропозиціями онлайн-курсів, вам залишається обрати той, що подобається найбільше. А щоб не шукати навмання, варто скористатися пропозиціями відомих освітніх проектів, наприклад, Coursera. У цьому масштабному онлайн-університеті зареєстровано понад 24 млн користувачів, а свої курси пропонують 149 закладів освіти.

Перевага друга: мобільність

Вчитися онлайн комфортно: ви можете займатися у зручний час і фактично у будь-якому місці. Для цього навіть не завжди потрібен комп’ютер, бо відеолекції наразі на 100% адаптовані під мобільні платформи.

Кожен може сам організувати власний навчальний простір та розробити зручний графік. Якщо через півгодини після початку лекції вам терміново знадобилося піти, то в цьому немає нічого страшного, просто поставте відео на паузу. Онлайн-курси складаються із заздалегідь зафільмованих лекцій, тому ви нічого не пропустите. Проте інколи можуть проводитися вебінари, на яких вже треба бути присутнім. В усіх інших випадках темп та час навчання залежать від особистих вподобань.

Перевага третя: економія часу

Онлайн-освіта дозволяє не їздити зайвий раз на лекції – навчання проходить там, де вам зручно. А заощаджений час можна витратити на щось не менш важливе. Особливо навчання у такому темпі актуальне для людей, яким важливіше швидше потрапити додому, ніж на якусь, хай навіть дуже корисну, лекцію.

Перевага четверта: економія грошей

Щоб отримати нові знання, зовсім необов’язково витрачати кошти – в інтернеті на вас чекає безліч безкоштовних курсів. Це дуже зручно: єдине, що ви витрачаєте на освіту, це трохи вільного часу. А якщо курс не сподобається, його можна покинути у будь-який момент, не шкодуючи про гроші.

Якщо ж ви обрали платні вебінари (а вони зазвичай якісні та цікаві), то ви завжди знаєте, за що платите: за важливі теми, можливість почути досвідчених лекторів тощо. До того ж витрачені на курс кошти можуть стати стимулом для старанного навчання.

Перевага п’ята: прокачування професійних навичок

Навіть спеціалісти з великим досвідом мають час від часу підвищувати свою кваліфікацію чи здобувати нові навичкі, які допоможуть поліпшити позиції на ринку праці. Відповідні дипломи та сертифікати надаються не завжди, у деяких випадках доведеться вдовольнитися лише отриманими знаннями. Але якщо сертифікат все ж було отримано, то його можна сміливо додавати до резюме.

Найкращі можливості для онлайн-освіти

Хочете переконатися у перелічених перевагах онлайн-освіти особисто? В такому разі не варто гаяти часу. Якщо хочете здобути нові знання, то запишіться на курси просто зараз. Пропонуємо вам добірку найцікавіших ресурсів для навчання у режимі онлайн.

 1. Prometheus. Цей український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів з’явився лише у 2014 році, проте швидко став популярним. Студентом може бути кожен громадянин України незалежно від віку.
 2. Перелік доступних лекцій надзвичайно широкий, на Prometheus можна знайти матеріали фактично на будь-яку тему та навіть підготуватися до ЗНО. Навчання безкоштовне, а сам процес складається з перегляду лекцій, виконання домашніх завдань та підсумкових іспитів. За умови успішного проходження курсів, ви отримуєте сертифікат.
 3. EdEra. Ще один український проект, покликаний зробити вітчизняне навчання доступним та якісним. Усі представлені курси є безкоштовними, але проект приймає благодійні внески. До кожної лекції обов’язково додаються конспекти з ілюстраціями та поясненнями. Щотижня студенти отримують домашні завдання, а в кінці курсу мають скласти іспит.
 4. Lingva.Skills. Масштабний соціальний проект, створений за підтримки Уряду України для вивчення англійської мови. Курс безкоштовний, отже навчатися можуть усі бажаючі: наразі Lingva.Skills користуються як школярі, так і держслужбовці.
 5. ВУМ. Відкритий університет Майдану позиціонує себе як дистанційна платформа громадянської освіти. ВУМ пропонує більш ніж 30 тем для вивчення, кожен курс при цьому сформовано з лекцій, практичних завдань та контрольного опитування. В якості викладачів виступають представники успішних бізнес-шкіл, а також громадські діячі.
 6. The Khan Academy. Академія Хана створена в 2006 році американським викладачем Салманом Ханом, випускником Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарварду (Harvard Business School). Академія надає сотні лекцій на YouTube і дає доступ до величезної колекції лекцій з математики, історії, охорони здоров'я та медицини, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, економіки, космології, органічної хімії, основ американської громадянськості, історії мистецтва, макро- і мікроекономіки, інформатики.
 7. TED Talks. Заявлена місія відомих конференцій TED складається у вільному поширенні унікальних ідей - «ідей, гідних розповсюдження». У свою чергу TED Talks - це більше 400 відеозаписів різних виступів та лекцій на конференції TED. Прослуховувати матеріал можна в будь-який час: у перервах на роботі, за миттям посуду. Багато відомих учених читають лекції з певних тем, починаючи від зміни клімату до мирних переговорів щодо соціальних проблем. Це і наукова тематика і мистецтво, політика, культура, бізнес, технології, глобальні проблеми та ін.
 8. Education Portal. Education Portal - це безкоштовні курси, які дозволять вам скласти іспити для отримання реального освітнього кредиту коледжу. Ви можете дивитися відео уроки, щоб підготуватися до тестування, або вибрати курси, які допоможуть вполовину скоротити вартість отримання вами академічного ступеня.
 9. Coursera. Coursera, як проект у сфері масової онлайн освіти, співпрацює з університетами та коледжами з усього світу, щоб надати широкій громадськості найкращі програми навчання. Всі онлайн-курси безкоштовні, вони абсолютно повноцінні і після успішного завершення передбачають отримання слухачами сертифіката про закінчення. Є й російськомовні курси. Безкоштовно зареєструвавшись, ви приєднаєтеся до більш ніж 10-ти мільйонів користувачів. Тематика різноманітна: фізика, інженерні дисципліни, гуманітарні науки і мистецтво, медицина, біологія, математика, інформатика, економіка і бізнес.
 10. Documentary Heaven. Сайт Documentary Heaven дозволяє насолодитися 100 документальними фільмами різної тематики, практично з кожного предмета, завдяки чому ви просто забудете про свої вихідні і присвячуватимете час навчанню.
 11. Wikipedia. Навіть якщо ваші викладачі і професори висловлюються на адресу Вікіпедіїупереджено, вона є набагато кращим джерелом інформації, ніж вони думають. Вікіпедія містить мільйони сторінок більш ніж 280 мовами! Ви можете не тільки прочитати потрібну інформацію на Вікі-сторінці, але і додати щось цінне в свою курсову. Зверніть увагу і на літературні джерела - вони також можуть додати вам бал до оцінки.
 12. Stack Exchange. Організований наприкінці 2000-х років, сайт Stack Exchange присвячений питанням і відповідям зі всіляких областей (аналог Yahoo, але відповіді краще). Кожне питання і відповідь можуть брати участь у голосуванні. Користувачі, беручи активну участь у житті сайту, можуть заробляти репутацію по конкретній темі, а також отримувати бали, які розширюють їх можливості на сайті. Теми варіюються від математики до англійської та конкретних програм, як Ubuntu.
 13. WolfRamAlpha. WolfRamAlpha - це онлайн-сервіс, розроблений у 2009 році компанією Wolfram Research. Є, по суті, базою знань і набором обчислювальних алгоритмів, що діють за системою запитань і відповідей. Він обчислює відповідь, грунтуючись на власній базі знань, яка містить дані з математики, фізики, астрономії, хімії, біології, медицині, історії, географії, політики, музики, кінематографії, а також інформацію про відомих людей та інтернет-сайти. Ви можете запитати про одиниці вимірювання чи лінгвістичні нюанси, або навіть поставити біржові запитання, наприклад, про MSFT, AAPL, GOOG.
 14. Udacity. Зараз люди у всьому світі вивчають інформатику, але університети не в силах задовольнити зростаючий попит на навчання. Тому і виник у 2011 році сайт Udacity в результаті розширення програми з інформатики Стенфордського університету. Сайтом запропоновані більше 20-ти безкоштовних дистанційних курсів з програмування і не тільки. По закінченні слухачі отримують сертифікат, підписаний викладачами.
 15. MIT Open Courses. Массачусетський технологічний інститут (MIT) створив проект MIT Open Courses, який передбачає публікацію у вільному доступі в Інтернеті своїх курсів як рівня балалавріата, так і магістратури (більшість безкоштовні). А значить будь-яка людина, де б вона не була, може отримати безкоштовну вищу освіту від цього неймовірно престижного інституту.
 16. Yale University Open Courses. Відкриті курси Єльського університету також є унікальною пропозицією. Університет не потребує представлення, він входить в «Лігу плюща» - спільноту найбільш престижних університетів США і надає безліч своїх курсів для широкої громадськості безкоштовно.
 17. Code Academy. Якщо ви вивчаєте програмування, цей сайт буде дуже корисний для вас. Продовжуйте кодинг з Code Academy. Сайт пропонує безкоштовні заняття на Python, Ruby і JavaScript, а також інших мовах, таких як HTML і CSS. Використовуйте його як відеоігри, щоб проходити все більш і більш високі рівні навчання.
 18. Think Tutorial. Think Tutorial надає безліч навчальних програм і підручників, що охоплюють різні аспекти популярного комп'ютингу (обчислення). На ньому завантажені актуальні питання та проблеми, з якими ви, ймовірно, стикаєтеся під час навчання програмування.
 19. Duolingo. Duolingo - це безкоштовна платформа для вивчення десятків мов і краудсорсінгових переказів. При цьому вивчення мов побудовано на принципі Гейміфікація - просуванню від рівня до рівня, заробляючи бали. Для кожної мови є не менше 25 рівнів. Ви можете вивчати іспанську, французьку, італійську, німецьку, турецьку, японську та багато-багато інших мов. Є російськомовна версія.
 20. Memrise. Memrise - це унікальна онлайн-платформа та інструмент для роботи з пам'яттю як короткочасною, так і довготривалою. На Memrise використовуються інноваційні техніки із запам'ятовування різних слів. Ви можете використовувати його для вивчення будь-якої з іноземних мов, а також для запам'ятовування наукової термінології. Memrise пропонує абсолютно безкоштовні версії для комп'ютерів, а також додатки для різних мобільних пристроїв.
 21. iTunes U Courses. iTunes U Courses - це сотні подкастів різних університетів, коледжів та інститутів з різних предметів. Дозволяє відстежувати ваші завдання, мати доступ до матеріалів вашого курсу, робити різні замітки.
 22. EDX. EDX є глобальним проектом онлайн навчання, розробленим лідерами світової освіти - Массачусетським технологічним інститутом (MIT) і Гарвардським університетом. Платформа пропонує університетські курси по всьому світу безкоштовно. Багато інших університетів підключені до проекту і беруть у ньому активну участь, щоб дати всім нам можливість отримати прекрасну освіту.
 23. Live Mocha. Live Mocha - це мовна онлайн спільнота з більш ніж 12 мільйонами членів, що надають методичні та навчальні матеріали на 38 різних мовах, які допоможуть вам взаємодіяти і допомагати один одному у вивченні нових мов.

Це тільки приблизний і дуже короткий список найвідоміших ресурсів для онлайн-освіти. Насправді їх набагато більше, тому знайти свій ідеальний варіант зможе кожен.

Як вчитися через інтернет

Інтернет допомагає не тільки спілкуватися та розважатися, а й отримувати нові знання. До того ж це не тільки читання статей на Вікіпедії та інших ресурсах, але й справжня освіта, яку можна отримати як у вітчизняних, так і в закордонних вищих навчальних закладах (ВНЗ).

Як це відбувається? Можна вибрати навчальний та курс, оплатити його й отримати доступ до бази навчальних матеріалів на сайті закладу. Студенти формуються у невеличкі групи по 10-20 осіб, за якими закріплюється викладач. Він керує навчальним процесом та стежить за успішністю. Спілкуються вони за допомогою відеоконференцій, електронної пошти, внутрішніх форумів та чатів. Іспити також проводяться онлайн. Найчастіше це звичайні тести, але можуть бути й усні екзамени, які приймаються через той же Skype.

Дипломи онлайн

Загалом способи освіти через інтернет можна поділити на три категорії – це повноцінна програма, що дозволяє отримати диплом про вищу освіту, курси з конкретних предметів та спеціальностей, а також перегляд лекцій.

Розпочнемо з першого типу. Повноцінний диплом про вищу освіту через інтернет отримати досить складно. Зазвичай ця освіта буде вже другою, тому що виші, які працюють за такою схемою, вимагають від студентів значного рівня знань у вибраному предметі. Також різноманітні ВНЗ пропонують різні підходи до навчання. Як правило, там необхідно періодично відвідувати заклад, що робить таке навчання за кордоном проблематичним.

Але є й багато вишів, що дозволяють отримувати освіту, не виходячи з дому. Переваг тут чимало. Це і значно нижча вартість послуг (проте у закордонних ВНЗ вона все одно буде суттєвою), і економія на проживанні в іншій країні та пов’язаних з цим витратах, і можливість навчатися у зручний для себе час, а не підпорядковуватися університетському розкладу, і ще багато чого.

Якщо брати закордонні навчальні заклади, то такі послуги, наприклад, пропонує Лондонська школа бізнесу та фінансів. Там є програма Global МВА Online, що дозволяє отримати такий же диплом МВА, що і звичайні студенти закладу. Навчання, залежно від вибраної програми, триває від одного до двох років.

Онлайн-курси

Тоді як отримувати другу або третю вищу освіту довго та дорого, онлайн-курси позбавлені як мінімум першого недоліку, а зазвичай і другого. Їх також пропонує величезна кількість західних університетів, інститутів та коледжів. Тривають вони не так довго – від кількох тижнів до року. Після їхнього закінчення слухачі на додачу до отриманих знань отримують відповідний сертифікат. Цей документ, як і диплом про другу вищу, стане в пригоді при пошуку роботи – сьогодні багато компаній віддає перевагу спеціалістам, що вчилися на заході, нехай і просто на курсах. До того ж подібна форма навчання є у вишів зі світовим ім’ям. Це і Оксфорд, і Стенфорд, і Гарвард, і Університет Каліфорнії в Берклі, і багато інших. А щоб знайти їх, можна скористатись спеціальними ресурсами-агрегаторами.

Наприклад, сайт Coursera показує найпопулярніші програми з десятків вишів світу. Для деяких з курсів навіть є українські субтитри. А по базі ресурсу є зручний пошук та система фільтрації.

Перевага онлайн-курсів також полягає в тому, що навіть з конкретного предмета можна вивчати лише потрібне або найкорисніше. Для прикладу: веб-програміст хоче дізнатися особливості верстки таблиць в HTML5. Для цього йому не потрібен повний курс, а лише один-два уроки. Тож він може знайти їх і, витративши мінімум часу, дізнатись нову інформацію від професіоналів. Цей підхід стосується майже всіх дисциплін. Шукати такі матеріали можна на тих самих ресурсах-агрегаторах. Але є такі сайти, які цілком присвячені саме безоплатним курсам та лекціям.

Це, наприклад, платформа TED.com, де є багато відеолекцій та уроків із великої кількості дисциплін від відомих спеціалістів у своїх галузях. Деякі з цих роликів мають російські субтитри, тож погане знання англійської не стане на заваді перегляду.

 

Що є в Україні

У нашій державі отримати вищу освіту цілковито через інтернет неможливо, лише частково. Це називається дистанційне навчання, його пропонують багато вітчизняних вишів. Таким чином дійсно можна засвоювати матеріал та спілкуватись з викладачами через інтернет, а на екзамени та захист кваліфікаційних робіт треба приходити особисто. Але з цими проектами поки не все гаразд. Деякі виші про це лише говорять, на практиці ж дистанційне навчання у них не працює. Але є й такі, у яких все добре. Наприклад, Хмельницький національний університет дає можливість студентам отримати диплом державного зразка без відвідування закладу. Студенти повинні з’являтися лише на екзамени та захист, а лекції та завдання там можна дивитись та виконувати через інтернет.

Онлайн-курси теж пропонуються. Наприклад, у КНУ ім. Тараса Шевченка працює програма Університет онлайн. В її рамках минулої осені пройшов перший онлайн-курс, який зібрав багато позитивних відгуків. Проте про нові курси там нічого не відомо. А в Київському політехнічному є Центр електронної освіти та пілотний проект онлайн-курсів з інформаційних та телекомунікаційних дисциплін.

 

ПОНЯТТЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ І ОСВІТИ

Дистанційне навчання (ДН) є формою одержання освіти, поряд з очною і заочною, при якій в освітньому процесі використовуються кращі традиційні та інноваційні методи, засоби і форми навчання, засновані на комп'ютерних і телекомунікаційних технологіях.

Основу освітнього процесу при ДН складає цілеспрямована і контрольована інтенсивна самостійна робота студента, який може навчатися в зручному для себе місці, за індивідуальним розкладом, маючи при собі комплект спеціальних засобів навчання і погоджену можливість контакту з викладачем по телефону, електронною і звичайною поштою, а також очно.

ДН є цілеспрямований інтерактивний, асинхронний процес взаємодії суб'єктів і об'єктів навчання між собою і з засобами навчання, причому процес навчання індиферентний ДН їх просторового розташування.

У системі освіти ДН відповідає принципу гуманістічності, згідно з яким ніхто не повинен бути позбавлений можливості навчатися через бідність, географічної або тимчасової ізольованості, соціальної незахищеності і неможливості відвідувати освітні установи в силу фізичних недоліків чи зайнятості виробничими й особистими справами. Будучи наслідком об'єктивного процесу інформатизації суспільства та освіти і вбираючи в себе кращі риси інших форм, ДН ввійшло в ХХI століття як найбільш перспективна, синтетична, гуманістична, інтегральна форма одержання освіти.

Існують і інші трактування понять дистанційного навчання й освіти, що відображають різноманіття підходів ДН їх розуміння:

Дистанційна освіта - особлива, досконала форма, що поєднує елементи очного, очно - заочного, заочного і вечірнього навчання на основі нових інформаційних технологій і систем мультимедіа. Сучасні засоби телекомунікацій і електронних видань дозволяють подолати недоліки традиційних форм навчання, зберігаючи при цьому всі їх гідності;

Дистанційне навчання - нова організація освітнього процесу, що базується на принципі самостійного навчання студента. Середа навчання характеризується тим, що учні в основному, а часто і зовсім, віддалені від викладача в просторі і (або) в часі, в той же час вони мають можливість в будь-який момент підтримувати діалог за допомогою засобів телекомунікації.

Переваги та недоліки навчання в інтренеті

Спочатку відзначимо плюси дистанційного навчання.

· Технологічність - навчання з використанням сучасних програмних і технічних засобів робить електронне освіта ефективнішим. Нові технології дозволяють зробити візуальну інформацію яскравою і динамічною, побудувати сам процес освіти з урахуванням активної взаємодії студента з навчальною системою.

· Розвиток Інтернет мереж, швидкісного доступу в Інтернет, використання мультимедіа технологій, звуку, відео робить курси дистанційного навчання повноцінними і цікавими.

На думку 57% викладачів США, результати дистанційного навчання не поступаються або навіть перевершують результати традиційних занять.

33,3% опитаних викладачів вважає, що в найближчі роки результати дистанційного навчання перевершать результати аудиторного.

· Доступність і відкритість навчання - можливість вчитися віддалене від місця навчання, не покидаючи свій дім або офіс. Це дозволяє сучасному фахівцеві вчитися практично все життя, без спеціальних відряджень, відпусток, поєднуючи з основною діяльністю. При цьому роблячи упор на навчання увечері і у вихідні дні.

· Можна вчитися перебуваючи практично в будь-якій точці земної кулі, де є комп'ютер та Інтернет.

· Як правило дистанційне навчання дешевше звичайного навчання, в першу чергу за рахунок зниження витрат на переїзди, проживання в іншому місті, зниження витрат на організацію самих курсів (не треба оплачувати приміщення для занять, менше обслуговуючого персоналу, витрати на викладачів можуть бути скорочені і т . д.).

· Свобода і гнучкість, доступ ДН якісної освіти - з'являються нові можливості для вибору курсу навчання. Дуже легко вибрати декілька курсів з різних університетів, з різних країн. Можна одночасно вчитися в різних місцях, порівнюючи курси між собою. З'являються можливість навчання в кращих навчальних закладах, за найбільш ефективними технологіями, у найбільш кваліфікованих викладачів.

Незважаючи на безліч переваг, ДН має і свої недоліки:

· Відсутність прямого очного спілкування між учнями і викладачем. А коли поряд немає людини, яка могла б емоційно офарбувати знання, це значний мінус для процесу навчання.

· Необхідність в персональному комп'ютері та доступ в Інтернет.

 

Пошук

Вхід на сайт

Прогноз погоди

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Copyright MyCorp © 2022